Firma Doctor Q Bud sp. z o.o. powstała w 1996 roku w Krakowie, w wyniku wyodrębnienia się ze znanej krakowskiej spółki DRQ (obecnie DRQ SA).

Była wówczas jedną z pierwszych firm deweloperskich na krakowskim rynku, skupiającą się głównie na budowie w prestiżowej dzielnicy Wola Justowska oraz w Zakopanem.

W latach 2000-2013 współdziałała w szeregu przedsięwizięć budowlanych w ramach Grupy Kapitałowej ze spółką Doctor Q Bud sp. k.

Jednak w 2013 roku drogi obu spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej się rozeszły. I dziś każda z nich działa niezależnie od siebie, ma odrębny zarząd, osobną siedzibę, realizuje własne zamierzenia inwestycyjne.

Od 20 lat firma podnosi swoje kompetencje oraz utrzymuje wysoką jakość oferowanych produktów, co podkreśla wpisany w nazwę znak jakości "Q".

Niepowtarzalny i ponadczasowy styl jest wynikiem konsekwentnego łączenia wyjątkowych lokalizacji z doskonałą architekturą.

Wyróżnikami wciąż niezmiennie pozostają: funkcjonalność rozwiązań architektonicznych, ponadczasowa estetyka oraz indywidualne podejście do Klienta. Wieloletnia obecność na krakowskim i zakopiańskim rynku deweloperskim, zrealizowane i zamieszkałe inwestycje są powodem do dumy i motorem do dalszego działania.