Jak zostać deweloperem?

Większość ludzi myśli, że żeby zostać deweloperem potrzebujesz ogromnych pieniędzy. To nie prawda! Zastanawiasz się jak to możliwe? Załóżmy, że masz pewien kapitał. I wcale niekoniecznie liczony w milionach. To, czego potrzebujesz, to dobra inwestycja. I wiesz co? Mamy dla Ciebie propozycję – dobra inwestycja to inwestycja w nieruchomości. Wszystko, co nieznane, wydaje się trudne. Z pomocą przychodzi doświadczona firma, która rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości na każdym etapie inwestowania, a także zajmie się rozwiązywaniem nieuchronnych problemów. Początki bywają trudne.

Specjalistyczna wiedza potrzebna od zaraz
Przede wszystkim – wiedza. Począwszy od analizy rynku i kalkulacji opłacalności inwestycji, poprzez zakup gruntu bądź zabudowy własnej ziemi, kalkulacje opłacalności inwestycji, aż po uzyskanie pozwolenia na budowę oraz postępy w pracach – wszystkie te elementy wymagają pewnych przydatnych informacji, które pomogą w płynnym przejściu przez każdy z nich. Wiesz, że ilość drzew na działce albo mały staw na łące mogą zburzyć cały plan na udaną budowę? Naprawdę mogą. Warto nauczyć się przewidywać takie rzeczy i analizować grunt pod nieruchomość pod każdym możliwym kontem. Brzmi strasznie? Na szczęście tylko brzmi!

Finanse i formalności
Jak mamy wiedzę, to przydałyby się również pieniądze. Jeśli dysponujesz środkami własnymi – świetnie. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że poważnie myślisz o wzięciu kredytu. Warto wówczas zastanowić się nad odpowiednim poręczycielem – deweloper z doświadczeniem będzie mógł wynegocjować dla Ciebie najbardziej korzystne warunki kredytowe oraz, co za tym idzie, łatwiejszy start Twojej inwestycji. Oprócz tego nie będziesz się martwić o stały kontakt z bankiem oraz dopilnowanie, by prace wykonawcze przebiegały zgodnie z wszystkimi procedurami – w razie jakichkolwiek zmian trzeba zadbać o wszelkie niezbędne pozwolenia. W przeciwnym razie możemy mieć problem z odbiorem nieruchomości.

Opóźnień nie stwierdzono
Wiadomo, że z terminami bywa bardzo różnie. Dobrze więc wiedzieć, w jaki sposób dobrać termin zakończenia prac wykonawczych oraz przewidzieć ewentualne opóźnienia. Nie mamy bowiem wpływu na pogodę w okresie, w którym odbywają się prace oraz na problemy, które mogą wyniknąć w trakcie pracy ekipy budowlanej. Podsumowując – deweloperem możesz zostać w każdej chwili. Jeśli jednak nie do końca wiesz, jak się za to zabrać i trochę przeraziły Cię powyższe przykłady, przyda Ci się przewodnik po deweloperskim świecie. Lepiej polegać na czyimś doświadczeniu i uczyć się na czyichś błędach, niż stracić pieniądze i zapał do przyszłych inwestycji.