Jak mądrze zainwestować w mieszkanie?

Dysponujesz swoim kapitałem i myślisz o kupnie mieszkania? Możesz oczywiście nabyć lokal już teraz, ale czy nie lepiej zainwestować te pieniądze i trochę poczekać, by później stać się właścicielem o wiele bardziej atrakcyjnego lokum?

Czy w takim razie wiesz, że możesz kupić nową nieruchomość o trzydzieści pięć procent taniej? I czy wiesz, jak inwestując na przykład 200 000 złotych, stać się właścicielem lokalu o wartości 300 000 złotych? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Inwestor może więcej!
Wielu ludzi błędnie zakłada, że aby uczestniczyć w inwestycji w roli inwestora potrzebne są spore nakłady pieniężne. Nie jest to prawda. Inwestorem finansowym przy powstaniu nowej zabudowy może zostać każdy, kto posiada nawet stosunkowo niewielki kapitał. Mówimy tutaj o kwotach rzędu nawet 100 000 – 200 000 złotych. Dodatkową korzyścią dla osoby występującej z pozycji udziałowca jest to, że ma realny wpływ na projekt lokalu, którego właścicielem chciałaby się w przyszłości stać. Oprócz tego udziałowiec może swobodnie wybrać położenie mieszkania w powstającej nieruchomości, ma wpływ na to z ilu pokoi ma się składać mieszkanie oraz może określić, w którym dokładnie miejscu mają znajdować się inne pomieszczenia gospodarcze. Brzmi interesująco?

Jak to zrobić?
Proces, w którym można kupić nieruchomość nawet po cenie 35 procent niższej niż jej wartość rynkowa jest niezwykle prosty. Polega on na podjęciu współpracy z firmą deweloperską w charakterze współudziałowca. Manewr taki najlepiej wykonać na samym początku powstawania konkretnej inwestycji. Następnym krokiem jest przekazanie wkładu własnego na rzecz budowy nowej nieruchomości. Wielkość wkładu jest oczywiście zależna od indywidualnych możliwości inwestora, jednak funkcjonuje tutaj zasada: im większy wkład, tym większy zysk. Następnie czekamy, aż budowa się zakończy i od tego momentu możemy cieszyć się zyskiem. Warto podkreślić, że profit z takiej inwestycji może sięgać 50 procent początkowego wkładu własnego! Pozwala to na nabycie upatrzonego mieszkania właśnie o tę kwotę taniej.

Przykładowy proces
Stajesz się udziałowcem nowej inwestycji z wkładem 250 000 złotych. Masz wpływ na jej ostateczny kształt i swoją w nim obecność. Po dwóch latach zyskujesz 125 000 złotych (około 100 000 – po odliczeniu podatków). Jesteś właścicielem nieruchomości o wartości ok. 350 000 złotych. Proste? Proste!

Zastanów się
Warto przemyśleć różne możliwości inwestowania w lokale mieszkalne. Wejście w spółkę z doświadczonym deweloperem może przynieść Ci nieporównywalnie większe korzyści oraz szansę na to, by móc samodzielnie decydować o kształcie wymarzonego lokalu.