Problemy z zagospodarowaniem nieruchomości

Posiadasz działkę budowlaną, która położona jest na trudnym terenie i chciałbyś zrealizować na niej inwestycję? Trudny teren nie oznacza odległej lokalizacji – opisywany przez nas przypadek, znajdował się w bardzo atrakcyjnej części Krakowa. Mowa o sytuacji, w której Twoja działka cechuje się niestandardowym kształtem oraz innymi czynnikami, znacząco ograniczającymi możliwości jej zabudowy. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z inwestycji? Ależ skąd!

Pomocna dłoń

Trudny teren wcale nie musi przekreślać Twojego planu inwestycyjnego. Wyjście z sytuacji bez wyjścia jest możliwe. Wystarczy, że udasz się po pomoc doświadczonych w branży nieruchomości fachowców. Nasi specjaliści wielokrotnie ratowali inwestorów z podobnych opresji.

Przykład? Proszę bardzo!

Całkiem niedawno zgłosił się do nas klient mający spory w jego mniemaniu problem: jego działka położona na Woli Justowskiej nie pozwalała na realizację opłacalnej inwestycji mimo, że plan zabudowy przewidywał możliwość wybudowania na niej sporej powierzchni mieszkaniowej. Problem tkwił w nietypowym kształcie gruntu oraz w niełatwym dojeździe. Poza tym, istniały dodatkowe przeszkody w postaci m.in. bardzo kosztownych w wycince drzew i licznych spadków terenu. Nasi specjaliści we współpracy z architektami zaproponowali takie rozwiązanie przestrzenne budynku, które byłoby rentowne pod względem architektonicznym. Architekci dzięki wytycznym Dr Q Consulting dopasowali projekt do specyficznego terenu. Umożliwiło to przygotowanie projektu aż ośmiu mieszkań, w zabudowie bliźniaczej. Co więcej, mieszkania w powyższej inwestycji pozostały atrakcyjne – były funkcjonalne oraz doświetlone, cechowały się ciekawym kształtem, ponadto nieruchomość posiadała odpowiednią ilość garaży i miejsc parkingowych.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Powyższy przykład pokazuje, że w każdej, nawet ekstremalnie trudnej sytuacji można zastosować działania będące rozwiązaniem z pozoru niewykonalnej inwestycji. Nasze, wynikające z doświadczenia rady skutkowały tym, że nieruchomość stała się bardzo atrakcyjna pod względem sprzedażowym. Powstało osiem funkcjonalnych mieszkań.

Masz problem z zagospodarowaniem nieruchomości? Spokojnie, pomożemy Ci! Skontaktuj się z nami.